Multiples bedrijfswaardering 2024


Actuele sectormultiples 2024: Inkomstenmultiples, EBIT-multiples en EBITDA-multiples voor bedrijfswaarderingen in diverse landen en sectoren. Gebaseerd op NIMBO’s unieke dataset met honderden reële koopaanbiedingen.

Laatste bijwerking van de gegevens: 6 februari 2024

Op deze pagina: NIMBO vraagt maandelijks meer dan duizenden kleine en middelgrote bedrijven naar ontvangen koopaanbiedingen en berekent EBIT-multiples, EBITDA-multiples en omzetmultiples. Daardoor beschikt NIMBO steeds over de meest actuele databank van waarderingsmultiples. Wij publiceren deze multiples elke maand voor individuele landen. Meer informatie over de waarderingsmultiples en hun toepassing vindt u hieronder.

Gerelateerde onderwerpen: Maak gebruik van onze immer actuele online bedrijfswaardering. Voor meer informatie raadpleegt u onze gids voor bedrijfswaardering en onze gids voor bedrijfsverkoop. Blijf op de hoogte en abonneer u op onze nieuwsbrief, of volg ons op LinkedIn.

Pagina-inhoud


🇦🇹 AT | Oostenrijk

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten4.47.67.21.5
Producerende industrie3.55.44.91
Diensten3.565.71.1
Eet- en drinkgelegenheden3.55.65.41
Handel2.74.240.7
Ambacht / Bouw2.43.93.70.6

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten6.39.18.21.5
Producerende industrie4.96.45.61
Diensten5.17.26.61.1
Eet- en drinkgelegenheden56.76.20.9
Handel3.95.14.80.7
Ambacht / Bouw3.44.64.30.6

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten7.99.48.41.3
Producerende industrie6.16.65.70.8
Diensten6.37.56.71
Eet- en drinkgelegenheden6.276.30.8
Handel4.95.34.90.6
Ambacht / Bouw4.34.84.40.5

Evolutie van EBITC-multiples op termijn (6-25 werknemers)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

🇦🇺 AU | Australië

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten3.676.61.3
Producerende industrie2.84.94.60.8
Diensten2.95.55.20.9
Eet- en drinkgelegenheden2.85.24.90.8
Handel2.23.93.70.6
Ambacht / Bouw1.93.63.40.5

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten5.18.37.81.2
Producerende industrie45.85.30.8
Diensten4.16.66.20.9
Eet- en drinkgelegenheden46.15.80.8
Handel3.14.64.40.6
Ambacht / Bouw2.74.240.5

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten6.48.681.1
Producerende industrie56.15.40.7
Diensten5.16.86.40.8
Eet- en drinkgelegenheden56.460.7
Handel3.94.84.60.5
Ambacht / Bouw3.44.44.20.4

Evolutie van EBITC-multiples op termijn (6-25 werknemers)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

🇧🇷 BR | Brazilië

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten4.79.18.71.6
Producerende industrie3.66.46.11.1
Diensten3.77.26.91.2
Eet- en drinkgelegenheden3.76.86.41
Handel2.95.14.80.7
Ambacht / Bouw2.54.74.40.7

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten6.710.910.31.6
Producerende industrie5.27.67.11
Diensten5.38.68.21.2
Eet- en drinkgelegenheden5.387.61
Handel4.16.15.70.7
Ambacht / Bouw3.65.65.30.6

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten8.311.310.71.3
Producerende industrie6.57.97.30.9
Diensten6.798.51
Eet- en drinkgelegenheden6.68.47.90.9
Handel5.16.360.6
Ambacht / Bouw4.55.85.50.6

Evolutie van EBITC-multiples op termijn (6-25 werknemers)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

🇨🇦 CA | Canada

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten3.66.25.91.3
Producerende industrie2.84.44.10.8
Diensten2.94.94.70.9
Eet- en drinkgelegenheden2.94.64.40.8
Handel2.23.53.30.6
Ambacht / Bouw1.93.230.5

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten5.17.471.2
Producerende industrie45.24.80.8
Diensten4.15.95.60.9
Eet- en drinkgelegenheden4.15.55.20.8
Handel3.24.13.90.6
Ambacht / Bouw2.83.83.60.5

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten6.47.77.21.1
Producerende industrie55.44.90.7
Diensten5.16.15.80.8
Eet- en drinkgelegenheden5.15.75.40.7
Handel3.94.34.10.5
Ambacht / Bouw3.53.93.70.4

EVOLUTIE VAN EBITC-MULTIPLES OP TERMIJN (6-25 WERKNEMERS)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

🇨🇭 CH | Zwitserland

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten4.49.28.51.3
Producerende industrie3.46.55.80.9
Diensten3.57.36.81
Eet- en drinkgelegenheden3.56.86.40.8
Handel2.75.14.90.6
Ambacht / Bouw2.44.74.40.5

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten6.2119.71.3
Producerende industrie4.97.76.60.8
Diensten58.77.80.9
Eet- en drinkgelegenheden4.98.17.20.8
Handel3.86.15.70.6
Ambacht / Bouw3.45.65.10.5

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten7.811.49.81.1
Producerende industrie6.186.70.7
Diensten6.29.17.90.8
Eet- en drinkgelegenheden6.28.47.40.7
Handel4.86.45.80.5
Ambacht / Bouw4.25.85.20.5

Evolutie van EBITC-multiples op termijn (6-25 werknemers)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

🇩🇪 DE | Duitsland

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten3.87.97.51.3
Producerende industrie35.55.20.9
Diensten3.16.25.91
Eet- en drinkgelegenheden35.85.50.9
Handel2.44.44.20.6
Ambacht / Bouw2.143.80.6

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten5.59.48.81.3
Producerende industrie4.26.660.9
Diensten4.47.471
Eet- en drinkgelegenheden4.36.96.60.8
Handel3.45.250.6
Ambacht / Bouw2.94.84.50.5

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten6.89.791.1
Producerende industrie5.36.96.10.8
Diensten5.57.77.20.8
Eet- en drinkgelegenheden5.47.26.70.7
Handel4.25.45.20.5
Ambacht / Bouw3.754.70.5

Evolutie van EBITC-multiples op termijn (6-25 werknemers)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

🇪🇸 ES | Spanje

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten5.810.710.21.8
Producerende industrie4.57.67.21.2
Diensten4.68.58.11.3
Eet- en drinkgelegenheden4.687.61.1
Handel3.565.70.8
Ambacht / Bouw3.15.55.20.8

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten8.212.8121.7
Producerende industrie6.498.21.2
Diensten6.610.19.61.3
Eet- en drinkgelegenheden6.59.591.1
Handel57.16.80.8
Ambacht / Bouw4.46.66.20.7

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten10.213.312.31.5
Producerende industrie89.48.41
Diensten8.210.59.91.1
Eet- en drinkgelegenheden8.19.99.21
Handel6.37.470.7
Ambacht / Bouw5.56.86.40.6

Evolutie van EBITC-multiples op termijn (6-25 werknemers)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

🇫🇷 FR | Frankrijk

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten4.68.27.81.4
Producerende industrie3.65.75.40.9
Diensten3.76.56.11
Eet- en drinkgelegenheden3.665.70.9
Handel2.84.54.30.6
Ambacht / Bouw2.54.240.6

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten6.59.791.3
Producerende industrie5.16.86.10.9
Diensten5.27.77.21
Eet- en drinkgelegenheden5.27.26.70.9
Handel45.45.10.6
Ambacht / Bouw3.554.70.6

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten8.210.19.11.2
Producerende industrie6.47.16.20.8
Diensten6.587.40.9
Eet- en drinkgelegenheden6.57.56.90.7
Handel55.65.30.5
Ambacht / Bouw4.45.24.80.5

Evolutie van EBITC-multiples op termijn (6-25 werknemers)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

🇮🇹 IT | Italië

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten5.19.18.61.6
Producerende industrie3.96.45.91.1
Diensten4.17.26.81.2
Eet- en drinkgelegenheden46.76.41
Handel3.154.80.7
Ambacht / Bouw2.74.64.40.7

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten7.210.89.91.5
Producerende industrie5.67.66.71
Diensten5.88.681.2
Eet- en drinkgelegenheden5.787.41
Handel4.465.70.7
Ambacht / Bouw3.95.55.20.6

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten911.210.11.3
Producerende industrie77.96.80.9
Diensten7.28.98.11
Eet- en drinkgelegenheden7.18.37.60.9
Handel5.56.35.90.6
Ambacht / Bouw4.95.75.30.6

EVOLUTIE VAN EBITC-MULTIPLES OP TERMIJN (6-25 WERKNEMERS)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

🇲🇽 MX | Mexico

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten3.66.86.51.5
Producerende industrie2.84.84.51
Diensten2.95.45.11.1
Eet- en drinkgelegenheden2.954.81
Handel2.23.83.60.7
Ambacht / Bouw23.53.30.6

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten5.28.17.71.5
Producerende industrie45.75.41
Diensten4.16.46.11.1
Eet- en drinkgelegenheden4.165.70.9
Handel3.24.54.30.7
Ambacht / Bouw2.84.13.90.6

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten6.48.481.3
Producerende industrie55.95.50.9
Diensten5.26.76.41
Eet- en drinkgelegenheden5.16.25.90.8
Handel44.74.50.6
Ambacht / Bouw3.54.34.10.5

EVOLUTIE VAN EBITC-MULTIPLES OP TERMIJN (6-25 WERKNEMERS)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

🇳🇿 NZ | Nieuw-Zeeland

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten4.411.110.61.5
Producerende industrie3.47.87.31
Diensten3.58.88.41.1
Eet- en drinkgelegenheden3.58.27.81
Handel2.76.25.90.7
Ambacht / Bouw2.45.75.40.6

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten6.313.312.31.5
Producerende industrie4.99.38.31
Diensten510.59.81.1
Eet- en drinkgelegenheden59.89.20.9
Handel3.97.470.7
Ambacht / Bouw3.46.86.40.6

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten7.913.812.41.3
Producerende industrie6.19.78.40.9
Diensten6.310.9101
Eet- en drinkgelegenheden6.210.29.30.8
Handel4.87.77.30.6
Ambacht / Bouw4.27.16.50.5

Evolutie van EBITC-multiples op termijn (6-25 werknemers)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

🇵🇹 PT | Portugal

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten5.298.41.6
Producerende industrie4.16.35.71.1
Diensten4.27.16.71.2
Eet- en drinkgelegenheden4.16.66.21
Handel3.254.70.7
Ambacht / Bouw2.84.64.30.7

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten7.510.79.51.5
Producerende industrie5.87.56.41
Diensten68.57.71.2
Eet- en drinkgelegenheden5.97.97.11
Handel4.65.95.60.7
Ambacht / Bouw45.550.6

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten9.311.19.71.3
Producerende industrie7.27.86.50.9
Diensten7.58.87.81
Eet- en drinkgelegenheden7.48.27.20.9
Handel5.76.25.70.6
Ambacht / Bouw55.75.10.6

Evolutie van EBITC-multiples op termijn (6-25 werknemers)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

🇬🇧 UK | Verenigd Koninkrijk

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten3.47.67.21.5
Producerende industrie2.65.35.11
Diensten2.765.71.1
Eet- en drinkgelegenheden2.75.65.30.9
Handel2.14.240.7
Ambacht / Bouw1.83.93.70.6

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten4.898.51.4
Producerende industrie3.76.35.90.9
Diensten3.87.16.81.1
Eet- en drinkgelegenheden3.86.76.30.9
Handel2.954.80.7
Ambacht / Bouw2.64.64.40.6

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten69.48.81.2
Producerende industrie4.76.660.8
Diensten4.87.470.9
Eet- en drinkgelegenheden4.76.96.50.8
Handel3.75.250.6
Ambacht / Bouw3.24.84.50.5

EVOLUTIE VAN EBITC-MULTIPLES OP TERMIJN (6-25 WERKNEMERS)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

🇺🇸 VS | Verenigde Staten

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten4.68.27.81.7
Producerende industrie3.65.85.51.1
Diensten3.76.56.21.3
Eet- en drinkgelegenheden3.66.15.81.1
Handel2.84.64.30.8
Ambacht / Bouw2.54.240.7

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten6.59.79.21.6
Producerende industrie5.16.96.31.1
Diensten5.27.77.31.2
Eet- en drinkgelegenheden5.27.26.81
Handel45.45.20.8
Ambacht / Bouw3.554.70.7

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten8.110.19.41.4
Producerende industrie6.37.16.40.9
Diensten6.587.61.1
Eet- en drinkgelegenheden6.47.570.9
Handel55.75.40.7
Ambacht / Bouw4.45.24.90.6

Evolutie van EBITC-multiples op termijn (6-25 werknemers)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

🇿🇦 ZA | Zuid-Afrika

2-5 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten3.56.56.21.4
Producerende industrie2.74.64.30.9
Diensten2.85.24.91.1
Eet- en drinkgelegenheden2.84.84.60.9
Handel2.23.63.40.6
Ambacht / Bouw1.93.33.20.6

6-25 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten57.87.21.4
Producerende industrie3.95.54.90.9
Diensten46.15.81
Eet- en drinkgelegenheden45.75.40.9
Handel3.14.34.10.6
Ambacht / Bouw2.743.80.6

26-99 werknemers

SectorEBITC-multipleEBIT-multipleEBITDA-multipleOmzetmultiple
Software / IT-diensten6.38.17.41.2
Producerende industrie4.95.750.8
Diensten56.460.9
Eet- en drinkgelegenheden565.50.8
Handel3.94.54.30.5
Ambacht / Bouw3.44.13.90.5

EVOLUTIE VAN EBITC-MULTIPLES OP TERMIJN (6-25 WERKNEMERS)

Software / IT-diensten Productiesector Diensten Gastronomie Handel Ambacht / Bouw

Uitleg: De bedrijfswaardering op basis van multiples


De waardering van bedrijven met behulp van zogenaamde multiples wordt in de praktijk veel gebruikt. Met deze methode kunnen bedrijven worden vergeleken met bedrijven die al reële koopaanbiedingen hebben ontvangen. Men beschouwt de vastgestelde aankoopprijzen als een veelvoud ("multiple") van een bepaalde financiële factor van het respectieve verkochte bedrijf, waarna men deze multiple kan toepassen op het te waarderen bedrijf. Uit ervaring is gebleken dat de waargenomen multiples aanzienlijk verschillen per sector, bedrijfsgrootte en land. NIMBO geeft de voorkeur aan de EBITC-multiple. Uit statistische evaluaties blijkt dat deze bijzonder geschikt is voor de waardering van kleine en middelgrote ondernemingen. Daarnaast vermelden wij ook de EBIT-multiple, de EBITDA-multiple en de omzetmultiple, welke in de praktijk vaak worden gebruikt.

EBIT-multiple =aankoopprijsEBIT = aankoopprijsWinst vóór rente en belasting

EBITDA-multiple =aankoopprijsEBITDA = aankoopprijsWinst vóór rente, belasting en afschrijvingen

EBITC-multiple =aankoopprijsEBITC = aankoopprijsWinst vóór rente, belasting en het salaris van de bedrijfsleider

Omzetmultiple =aankoopprijsEBITC = aankoopprijsOmzet

Voorbeeld van een bedrijfswaardering volgens de multiple-methode


Een onderneming met een omzet van 3.000.000 en een EBIT (winst vóór rente en belastingen) van 400.000 en een afschrijving van 40.000 dient gewaardeerd te worden volgens de multiple-methode. De bedrijfsleider betaalt zichzelf momenteel een salaris van 100.000. Voor het betreffende land, de sector en de bedrijfsgrootte worden momenteel gemiddelde EBIT-multiples van 6, EBITDA-multiples van 5,5, EBITC-multiples van 4 en omzetmultiples van 0,9 waargenomen. 

Waardering met EBIT-multiple: EBIT x EBIT-multiple = 400.000 x 6 = 2.400.000

Waardering met EBITDA-multiple: EBITDA x EBITDA-multiple = (400.000 + 40.000) x 5,5 = 2.420.000

Waardering met EBITC-multiple: EBITC x EBITC-multiple = (400.000 + 100.000) x 5 = 2.500.000

Waardering met omzetmultiple: Omzet x omzetmultiple = 3.000.000 x 0.9 = 2.700.000

Voor de berekening van de waarde van het eigen vermogen worden de financiële schulden in mindering gebracht.

Zoals uit het voorbeeld blijkt, kunnen verschillende multiples leiden tot verschillende resultaten. Er is geen algemene regel over welke multiple gebruikt moet worden. U kunt echter wel het gemiddelde berekenen van de verschillende multiples. Multiples die verband houden met de winst worden door velen als aannemelijker beschouwd. NIMBO baseert zijn waarderingen op de EBITC-multiple, aangezien uit statistische analyse blijkt dat deze multiple het beste is voor de bedrijfswaardering van KMO’s.

Meer informatie over de multiple-methode en andere gangbare waarderingsmethoden.

Veelgestelde vragen


De toepassing van de EBIT-, EBITC-, EBITDA- en omzetmultiples kan tot sterk uiteenlopende resultaten leiden. Hoe is dat mogelijk?

De resultaten van de individuele multiples variëren naarmate de kostenstructuur sterker afwijkt van de gemiddelde kostenstructuur in de referentiegroep. Als de onderneming bijvoorbeeld verhoudingsgewijs hogere afschrijvingen heeft dan de referentiegroep, leidt een waardering met de EBITDA-multiple in een hoger resultaat dan met de EBIT-multiple.

Welke multiple moet ik gebruiken voor mijn bedrijf?

In vergelijking met de EBITDA-multiple biedt de EBIT-multiple het voordeel dat investeringen uit het verleden worden gecompenseerd door afschrijvingen. Als er in de toekomst dergelijke hoge investeringen moeten worden gedaan, dan vormt de EBIT-multiple een goede basis voor de waardering.

Als er in de toekomst geen belangrijke investeringen moeten worden gedaan, vormt de EBITDA-multiple een goede basis. Het wordt ook niet beïnvloed door boekhoudkundige aannames omtrent afschrijvingen.

In vergelijking met de EBIT-multiple biedt de EBITC-multiple het voordeel dat er geen veronderstellingen hoeven te worden gemaakt over het marktconforme salaris van een bedrijfsleider. In het geval van EBIT moet het salaris van de bedrijfsleider worden aangepast. Bij EBITC worden de winst en het salaris van de eigenaar beschouwd als het totaal. Bovendien biedt het EBITC-veelvoud de mogelijkheid om ondernemingen te waarderen die geen winst maken, maar wel een salaris kunnen uitbetalen aan de bedrijfsleider. Volgens de EBIT-multiple-methode zouden dergelijke bedrijven op nul worden gewaardeerd.

Als u niet zeker weet welke multiple u moet gebruiken, is het verstandig om het gemiddelde van de verschillende methoden te nemen.

Waarin verschillen de NIMBO-multiples voor Duitsland van de DUB-multiples?

De DUB-multiples zijn gebaseerd op een verzameling van allerlei individuele bedrijfsovernames die samengesteld werden door verschillende M&A-partners van de Deutsche Unternehmerbörse. De precieze gegevens worden na diverse aannemelijkheidscontroles berekend volgens een wetenschappelijke methode.

De NIMBO-multiples weerspiegelen welke aankoopaanbiedingen de bedrijfseigenaars hebben ontvangen. Daarom peilen wij elke maand bij duizenden ondernemers in verschillende landen of ze een aankoopbod hebben ontvangen voor hun bedrijf. Dankzij NIMBO’s gestandaardiseerde vragenlijst en de enorme hoeveelheid gegevens kan er rekening worden gehouden met een groot aantal sectorspecifieke factoren (afhankelijkheid van de eigenaar, marktpositie van het bedrijf, clusterrisico's en nog veel meer). Hierdoor wordt het mogelijk om de evolutie van de multiples bij te sturen en te vereenvoudigen.